Mirziyoyev Qoraqalpog‘iston Jo‘g‘org‘i Kengesi Raisiga onasining vafoti munosabati bilan hamdardlik maktubi yo‘lladi
Taniqli davlat arbobi Qallibek Kamalovning rafiqasi, Qoraqalpog‘iston Jo‘g‘org‘i Kengesi Raisi Murat Kamalovning onasi Lyubov Kamalova vafoti munosabati bilan Prezident Shavkat Mirziyoyev marhumaning oila a’zolari va yaqinlariga telefon orqali ta’ziya bildirdi hamda hamdardlik maktubi yo‘lladi.
Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadovning ma’lum qilishicha, bugun Oliy Majlis Senati va Qonunchilik palatasi, Prezident Administratsiyasi, O‘zbekiston musulmonlari idorasi, shuningdek, boshqa davlat va jamoat tashkilotlari vakillari hamda qoraqalpog‘istonlik faollar Nukus shahrida Kamalovlar xonadonida bo‘lishgan.
“Kamalovlar xonadonida Lyubov ayaning oilasi va yaqinlariga ta’ziya bildirdik, Prezidentimiz va xalqimizning hamdardlik so‘zlarini yetkazdik. Qur’on tilovat etilib, marhumaning haqiga duo qilindi”, – deydi Sherzod Asadov.