OTMlarining yotoqxonalariga onlayn joylashish imkonini beruvchi xizmat ishga tushirildi
O‘zbekistonda davlat oliy ta’lim muassasalarining talabalar turar joyiga onlayn joylashish imkonini beruvchi xizmat ishga tushirildi. Bu haqda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Mazkur xizmat 2023-yil Davlat dasturida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Vazirlar Mahkamasining 376-son qarori bilan tasdiqlangan nizomga muvofiq Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali my.gov.uz saytida ishga tushirildi.
Endilikda, 2023/2024 o‘quv yili qabulida talabalikka tavsiya etilgan barcha abituriyentlar davlat OTMlarining talabalar turar joyiga joylashish uchun Davlat xizmatlari markazi yoki Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali my.gov.uz orqali elektron ariza yuborishlari mumkin.
Mazkur xizmatdan 2023/2024 o‘quv yili uchun davlat OTMlariga kirish test sinovlarining yakuniy natijalari (mandat) e’lon qilingandan so‘ng foydalanish mumkin bo‘ladi. Platformada 1-bosqich talabalari haqidagi ma’lumotlar 2023-yil qabul parametrlariga muvofiq mandat natijalari asosida yangilanadi.