Qoraqalpogʻistonda milliy gvardiya tizimiga ishga kiritmoqchi boʻlgan firibgarlar faoliyati aniqlandi
Firibgar fuqarolar Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qoraqalpogʻiston Respublikasi tizimiga ishga kiritib qoʻyish evaziga katta pul olgan vaqtida ushlangan. Bu haqda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xabar berdi.
Qayd etilishicha, Bosh prokuratura huzuridagi Departament hamda DXXning Kegeyli tumani boʻlimlari tomonidan tezkor tadbir oʻtkazilgan.
Unda fuqaro M.B. fuqaro R.ning ishonchiga kirib, tanishlari orqali uni Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qoraqalpogʻiston Respublikasi tizimiga ishga kiritib qoʻyish evaziga 5 000 AQSh dollarini olgan vaqtida ushlanib, uning koʻrsatuvlariga asosan davom etgan tadbirda sherigi A.Q. 5 000 AQSh dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Maʼlum qilinishicha, hozirda mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) va 28, 211-moddasi (pora berish) bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, tergov harakatlari oʻtkazilmoqda.