Saida Mirziyoyeva UNICEF, UNESCO, UNDP, IHRT, Jahon banki vakillari bilan uchrashdi
Saida Mirziyoyeva 23-yanvar kuni xalqaro hamkorlar UNICEF, UNESCO, UNDP, IHRT, Jahon banki vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda u o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi.
“Xalqaro ta’lim kuni arafasida men O‘zbekistonning bu yo‘nalishdagi islohotlari samarasini, muvaffaqiyatlarini faxr bilan e’tirof etmoqchiman. Biz ta’lim — farovonlik poydevori ekaniga qat’iy ishonamiz va har bir bola uchun o‘z salohiyatini ro‘yobga chiqarish imkoniyatini ta’minlashga intilamiz” - deydi Prezident yordamchisi.
“Bugun xalqaro hamkorlarimiz — UNICEF, UNESCO, UNDP, IHRT, Jahon banki va boshqalar bilan muhim uchrashuv o‘tkazdik. Muloqot davomida ta’lim masalasiga yangi yondashuvlarni — innovatsiyalar, zamonaviy metodikalar va jahon tajribasiga asoslangan yechimlarni muhokama qildik” – deya ta’kidlanadi xabarda.