Samarqandda 150 ming AQSh dollariga yer sotmoqchi bo‘lgan shaxs ushlandi
Samarqand viloyati, Kattaqo‘rg‘on tumanida yashovchi fuqaro issiqxona qurmoqchi bo‘lgan shaxsning ishonchiga kirib, unga davlat zaxirasida bo‘lgan 1 gektar yer maydonini 150 ming AQSh dollari evaziga mansabdor tanishlari orqali olib berishini hamda 9 ming AQSh dollari evaziga ushbu yerni kadastrdagi tanishlari yordamida uning nomiga rasmiylashtirib berishini aytib, jami 159 ming AQSh dollari olgan vaqtida dalillar bilan ushlandi.
Paxtachi tumanida yashovchi shaxs o‘zining onasiga tegishli bo‘lgan fermer xo‘jalikning 10,45 gektar yer maydonini tadbirkorga 900 mln so‘mga sotishga kelishib, oldindan 13 ming AQSh dollari olgan vaqtida ushlandi.
Sho‘rchi tumanidagi fermer xo‘jalik ishchisi, muqaddam sudlangan shaxs mazkur xo‘jalikning 50 sotix yer maydonini xaridorga 45 ming AQSh dollariga sotishga kelishib, 40 ming dollar olgan vaqtida ushlangan.
Asaka tumanida yashovchi shaxs fermer xo‘jalikka tegishli 24 sotix yerni xaridorga 22,5 ming AQSh dollariga sotgan vaqtida ushlandi.