Samarqandda 5 kg “marixuana”ni 10 ming dollarga sotayotgan shaxs qo‘lga olindi
2025-yil 10-yanvar kuni, Samarqand viloyati IIB Tezkor-qidiruv xizmati xodimlari tomonidan Bulung‘ur tumanida tezkor-qidiruv tadbirlari o‘tkazildi.
1981-yilda Samarqand viloyati Bulung‘ur tumanida tug‘ilgan shaxs maxsus xaridorga 1 kg “marixuana” giyohvandlik vositasini 25 mln so‘mdan sotishini oldindan kelishib rejalashtirgani to‘g‘risida ma’lumotlar olingan.
Maxsus xaridor bilan bog‘langan shaxs 5 kilogramm yukni tayyorlab qo‘yganligini ma’lum qilgan. Samarqand viloyati IIB TQX xodimlari, viloyat IIB TVBSO hamda viloyat bojxona xizmati xodimlari bilan hamkorlikda “Sohibkor” MFY hududida o‘tkazilgan tezkor tadbirda, vazni taxminan 5 kg bo‘lgan “marixuana” giyohvandlik moddasini 10 ming AQSh dollariga sotayotgan shaxs daliliy ashyolar bilan qo‘lga olingan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.