Talaba-o‘quvchilar uchun qishki ta’til muddati uzaytirildi
O‘zbekistonda talaba-o‘quvchilar uchun qishqi ta’til muddati uzaytirildi. Bu haqda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, 2021/2022-o‘quv yilining ikkinchi yarmini to‘liq va puxta tayyorgarlik ko‘rgan holda boshlash maqsadida oliy va professional ta’lim muassasalari, akademik lisey talaba-o‘quvchilari uchun qishqi ta’til muddati 2022-yil 24-yanvarga qadar uzaytirildi.
Qishki ta’til davrida oliy va professional ta’lim muassasalari, akademik liseylar talaba-o‘quvchilarining vaqtini mazmunli o‘tkazish maqsadida oliy ta’lim muassasalari rektorlari hamkorligida onlayn fan olimpiadalari, intellektual viktorinlar tashkil etiladi.
2022-yilning 11-yanvarigacha bo‘lgan muddatga xarid qilingan avia va temir yo‘l chiptalari bepul tarzda tegishli muddatga almashtirib beriladi.
Mazkur masalalarni muvofiqlashtirish maqsadida Vazirlikda Maxsus shtab tashkil etilgan bo‘lib, talabalar barcha tashkiliy masalalar yuzasidan mazkur shtabga (10-06, 71-246-97-45, 71-246-28-63) murojaat qilishlari mumkin.