Toshkent viloyatida “Orom” dam olish maskanining qurilishi boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 19-iyuldagi “2024-2025-yillarda Toshkent viloyatining Oqqo‘rg‘on tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va aholining yashash sharoitlarini yanada yaxshilash chora tadbirlari to‘g‘risi”dagi qarori asosida, Oqqo‘rg‘on tumanining “Birlik” MFYda “Orom” dam olish maskanini barpo etish nazarda tutilgan edi.
Ayni paytda ushbu hududda rekonstruksiya qilish bo‘yicha demontaj ishlari boshlab yuborilgan. Umumiy 15,9 gektar maydonda qurilishi reja qilingan mazkur dam olish maskani hududida: 10,7 gektar suzish havzasi, xizmat ko‘rsatish va oilaviy dam olish obyektlari, attraksionlar, bolalar shahar chalari, ayrim tarixiy obyektlarning mini-maketlari, yashil maydonlar, piyodalar yo‘laklarini barpo etish, xizmat ko‘rsatish va oilaviy dam olish obyektlari, favvoralar barpo etib, aholining bo‘sh vaqtini unumli o‘tkazish uchun yetarli shart-sharoit yaratish ko‘zda tutilgan.
12 mlrd so‘m homiylik hamda tadbirkorlarning mablag‘lari evaziga bunyod etilayotgan maskan tumanga kirish sarhadi hisoblanadi.