Toshkent xalqaro aeroportida gul do‘koni ochildi
Toshkent aeroportining uchib kelish zonasida Just Flowers gul salonining filiali – Air Flowers nomli gul do‘koni ish boshladi. Maydoni 17 kv.m bo‘lgan ushbu pavilon E-auksion.uz elektron platformasida kimoshdi savdosiga qo‘yilgandi.
Do‘konda tayyor guldastalar, alohida gullar va o‘simliklar taklif etiladi, ularni mijozning iltimosiga binoan florist to‘plashi mumkin. Gullarning yangiligini saqlab qolish uchun tegishli havo harorati bo‘lgan maxsus xona ko‘zda tutilgan. Bundan tashqari, do‘konda yumshoq o‘yinchoqlar, qutilar va sovg‘alarni o‘rash materiallari ham mavjud.
Aeroportdagi barcha savdo nuqtalari kabi gul do‘koni ham 24 soat ishlaydi va to‘lovlarni naqd pul va bank kartalarida qabul qiladi. Bundan tashqari, uchib kelish zonasida qahvaxona, bankomatlar va mobil qurilmalar uchun quvvatlash stansiyasi ham mavjud.