Toshkentda bir necha shaxslar 36 yoshli yigitni do‘pposladi
Ijtimoiy tarmoqlarda bir nechta shaxslar fuqaroni urayotganligi aks etgan video tarqalib, turli muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIB rasmiy munosabat bildirdi.
Joriy yilning 1-iyul kuni taxminan soat 20:25 larda Yunusobod tumani, Iftixor ko‘chasida oldindan o‘zaro tanish bo‘lgan fuqarolar qarz masalasida og‘zaki janjallashgan. Uch fuqaro jamoat tartibini buzgan holda jamiyatda yurish-turish qoidalarini qasddan mensimay, tanishlarini urib tan jarohati yetkazishgan. So‘ng ushbu shaxsni o‘zi kelgan avtomashinada uyi oldiga olib borishgan.
Jabrlanuvchiga shifoxonada birlamchi tibbiy yordam ko‘rsatilganidan so‘ng u uyiga ketgan.
Mazkur holat yuzasidan Yunusobod tumani IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi (“Bezorilik”) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Gumon qilinuvchilar protsessual tartibda ushlangan. Hozirda tergov ishlari davom etmoqda.