UzAuto Motors avtomobillari iste’molchilarga yana 2 oyga kechiktirib yetkaziladi. Kompaniya xaridorlardan “to‘g‘ri tushunishni” so‘ramoqda
15:40 / 30.11.2021
UzAuto Motors kompaniyasi 2021-yilning noyabr-dekabr oylarida avtomobili yetkazib berilishini kutayotgan xaridorlarga yetkazib berish muddati yana 2 oyga uzaytirilgani haqida ma’lum qildi.
Kompaniya avtomobilni yetkazib berish bo‘yicha ilgari tuzilgan shartnomaning 1.2 bandiga mos ravishda shartnomaga 3.1.1 bandni kiritishga majburligini ma’lum qilgan.
Qayd etilishicha, UzAuto Motors’ga bog‘liq bo‘lmagan holatlar – yarimo‘tkazgichlardan tayyorlangan butlovchi qismlar yetishmovchiligi hamda global logistika muammolari sababli, kompaniya 3.1.1 bandini qo‘llashga hamda 3.1 bandda ko‘rsatilgan avtomobillarning kutilayotgan yetkazib berish muddatini 2 oyga uzaytirishga majbur.
UzAuto Motors ushbu ekstremal chora iste’molchilar tomonidan to‘g‘ri tushunilib qabul qilinishiga umid qilmoqda.
“Sizni ishontirib aytamizki, uzoq kutilgan avtomobilingizni imkon qadar tezroq olishingiz uchun qo‘limizdan kelgan barcha imkoniyatlarni qilamiz”, – deyiladi kompaniya habarida.