UzAuto Motors mijozlariga Captiva 5 yetkazib berishni to‘xtatganini rasman e’lon qildi va bu uchun “cheksiz uzr” so‘radi
09:14 / 20.11.2021
“UzAuto Motors” kompaniyasi  Chevrolet Captiva 5 avtomobillarini yetkazib berish bo‘yicha shartnomalar tuzishni to‘xtatishga majbur. Bu haqda kompaniya Matbuot xizmati ma’lum qildi.
“Yuzaga kelgan holat kompaniya tarixida birinchi bor yuz berishi, lekin, biz  bugungi kunda jahon avtomobil sanoati og‘ir kunlarni boshdan kechirayotganligi va bizning kompaniyamiz ham bundan mustasno emasligini bir necha bor xabar qilganmiz.
Shu munosabat bilan, “UzAuto Motors” AJ rahbariyati va jamoasi o‘z mijozlarimizdan keltirilgan noqulayliklar uchun cheksiz uzr so‘raydi hamda ayni paytdagi vaziyatda mijozlari uchun qayg‘urib , qabul qilingan qarori yagona to‘g‘ri qaror ekanligiga ishonadi”, – deyiladi rasmiy izohda.
Kompaniyaning ta’kidlashicha, mijozlar murojaatidan keyin 3 kun ichida tuzilgan shartnomalar bo‘yicha to‘langan barcha mablag‘lar to‘liq qaytariladi. Shuningdek, kompaniya qo‘shimcha ravishda oldindan to‘lov summasining 5 foizini kompensatsiya sifatida taqdim etadi
Bundan tashqari, yangi krossover sotib olish ehtiyojida bo‘lgan xaridorlar o‘z xohishiga ko‘ra, Chevrolet Captiva 5 avtomobili o‘rniga Chevrolet Equinox yoki Tracker modellarini  xarid qilishlari mumkin. Almashtirilgan avtomobillarni yetkazib berish muddati Chevrolet Captiva 5 uchun tuzilgan shartnomalarga muvofiq, 2022-yil yanvar oyidan kechiktirilmagan holda amalga oshiriladi.
Shuningdek, “UzAuto Motors” kompaniyasi  xaridorlarga yuqorida ko‘rsatilgan muddat asosida Captiva 5  avtomobili o‘rniga Malibu, Cobalt yoki Trailblazer avtomobillarini xarid qilish imkoniyatini ko‘rib chiqishni ham taklif qilmoqda.