Vadim Abramov “Dinamo” bilan necha yillik shartnoma imzolagani maʼlum (foto)
18:47 / 09.08.2022
Bugun, 9-avgust kuni “Dinamo” PFK murabbiylar shtabida oʻzgarishlar qilingani haqida xabar berilgan edi. Abramov bilan qancha muddatga shartnoma imzolangani maʼlum qilindi.
“Vadim Karlenovich hamda “Dinamo” PFK oʻrtasida 2022-yilning yakunigacha belgilangan yarim yillik shartnoma imzolandi. Klub yangi bosh murabbiy qoʻl ostida Superligadagi oʻrnini saqlab qolsa, kelishuv uzaytirilishi mumkin”, – deyiladi klub xabarida.
Maʼlumot uchun, 59 yoshli mutaxassis hozirga qadar “Traktor”, “Lokomotiv”, “Neftchi”, “Bunyodkor” klublari, Oʻzbekiston olimpiya va milliy jamoasida ishlagan. Vadim Karlenovich 2010–2012 hamda 2019–2021-yillar davomida Oʻzbekiston milliy jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritgan.
Qayd etish joiz, Abramov “Dinamo” ustozi sifatida ilk oʻyinini 11-avgust kuni Superliga 15-turi doirasida “Soʻgʻdiyona”ga qarshi oʻtkazadi.