“WizzAir” aviakompaniyasi Samarqandga parvozlarni yo‘lga qo‘ydi
Kecha, 13-dekabr kuni mahalliy vaqt bilan soat 10:29 da Vengriyaning “WizzAir” aviakompaniyasiga tegishli samolyot Samarqand xalqaro aeroportiga kelib qo‘ndi. Bu haqda “Uzbekistan Airports” xabar berdi.
“O‘zbekistonga yangi: Abu-Dabi – Samarqand – Abu-Dabi parvoz yo‘nalishini ochgan “Airbus A321” neo samolyoti an’anaga ko‘ra suv arkasi, ekipaj a’zolari va 141 nafar yo‘lovchi karnay va surnay sadolari bilan kutib olindi”, – deyiladi xabarda.
Qayd etilishicha, toʻgʻridan-toʻgʻri muntazam reyslar haftasiga ikki marta – seshanba va shanba kunlari amalga oshirilishi rejalashtirilgan.
Eslatib o‘tish mumkin, 2023-yilning 25-yanvaridan boshlab “WizzAir” Toshkent aeroportiga haftasiga uch marta – dushanba, chorshanba va juma kunlari parvozlarni boshlashni rejalashtirgan.
Ma’lumot uchun, “WizzAir” – Vengriyaning arzon aviakompaniyasi bo'lib, shtab-kvartirasi Budapeshtda (Vengriya) joylashgan.