Xorazmda pnevmoniyadan talaba vafot etdi
Shu yilning 2-dekabr kuni Xorazm viloyatida TTA Urganch filiali talabasi pnevmoniya oqibatida vafot etdi, deb xabar bermoqda oliygoh matbuot xizmati. Ijtimoiy tarmoqlarda talabaning vafot etishiga koronavirus (COVID-19) sabab boʻlgani va akademiya filialida oʻqiyotganlar ichida shamollash asorati boʻlganlarning roʻyxati tuzilayotgani haqida xabarlar tarqalmoqda.
Qayd etilishicha, kecha, soat 12:00 lar atrofida TTA Urganch filiali “Davolash fakulteti” 1-bosqich talabasi Aytboyev Sherxon Anvar oʻgʻli, oʻtkir zotiljam (pnevmoniya) asoratlari boshlanganidan bugungi kungacha davo choralarini olib kelganiga, shuningdek, tez tibbiy yordam shifokorlari tomonidan birinchi yordam koʻrsatilishiga qaramasdan, vafot etgan.
Holat yuzasidan sud-tibbiy ekspertizasi tayinlangan boʻlib, xulosalar aniq boʻlganidan keyin, qoʻshimcha maʼlumot beriladi, deyiladi xabarda.
Oʻz navbatida, matbuot xizmati tomonidan guruhlar kesimida “grippga chalinganlar roʻyxati” tuzilayotgani boʻyicha hech qanday munosabat bildirilmagan.