Бугун Спорт вазири Адҳам Икрамов раҳбарлигида соҳани ривожлантиришга доир видеоселектор йиғилиши ўтказилди
Йиғилишда спорт соҳасида 2025 йилда амалга ошириладиган вазифалар концепцияси, жумладан оммавий спортни ривожлантириш, спорт синовларини қабул қилиш, маҳаллаларда спорт майдончаларини барпо этиш, спорт мактаблари фаолиятини ривожлантириш, ногиронлиги бўлган шахсларни спортга жалб этиш, соҳани такомиллаштириш дастурларини амалга оширишга оид вазифалар таҳлил қилинган.
Шунингдек, Спорт ташкилотларининг 2025 йилги сметаларини пухта ишлаш, “Дивизион спорт мусобақалари”ни ташкил этиш, “Ташаббусли бюджет” ва инвестиция лойиҳалари билан ишлаш каби масалалар кўриб чиқилди.
Йиғилиш давомида Спорт вазири томонидан ҳар бир йўналиш бўйича ишларни режа асосида ташкил этиш, ҳудудлардаги камчиликларни бартараф этиш юзасидан масъулларга тегишли кўрсатма ва топшириқлар берилди.
Йиғилиш якунида тегишли масъуллар ва спорт раҳбарларининг кун тартибидаги масалалар юзасидан ҳисоботлари эшитилиб, истиқболда амалга оширилиши белгиланган вазифалар муҳокама қилинган.