Andijondagi masjid portlashida 3 kishi halok bo‘lgan
Favqulodda vaziyatlar vazirligi Andijon viloyatida sodir bo‘lgan gaz portlashi haqida qo‘shimcha ma’lumotlarni taqdim etdi.
31-mart kuni soat 12:19 da Andijon viloyati, Izboskan tumani “Mirzo Ulug‘bek” MFY, Yangibozor ko‘chasida joylashgan masjid hududidagi tahoratxonada gaz-havo aralashmasining chaqnashi sodir bo‘lganligi to‘g‘risida Andijon viloyati FVBga xabar qilingan.
Zudlik bildan aytilgan manzilga 2 ta qutqaruv otryadi va 2 ta yong‘in-qutqaruv ekipaji yetib borgan. Hodisa natijasida tahoratxona devor va tom konstruksiyalariga zarar yetgan, yong‘in sodir bo‘lmagan.
Chaqnash oqibatida 3 nafar fuqaro M.Abdullayev, J.Anvarov va B.Burxonovlar halok bo‘lgan, 10 nafar fuqaro G‘.Toyloqov, A.Abdirayimjonov, H.Zuxriddinov, I.Raximov, M.Mamaturaimov, I.Shomurodov, K.Qosimov, U.Boltaboyev, M.Abduraxmonov va M.Boltaboyevlar tan-jarohati olib, shifoxonaga yuborilgan.
Hodisa sodir bo‘lganligi xabar qilinganida vodiyda bo‘lib turgan Bosh vazir o‘rinbosari O.Ramatov hamda Favqulodda vaziyatlar vaziri general-mayor B.Qudratxo‘jayev Izboskan tumaniga yetib borgan.