Qobul Tursunovning Navoiy viloyati hokimi vazifasidan ketishi sabablari aytildi
Bir muddat oldin bugun, 8-noyabr kuni Navoiy viloyati hokimligi majlislar zalida faollar yig‘ilishi bo‘lib o‘tgani, unda shu kunga qadar viloyat hokimi vazifasida ishlab kelgan Qobul Tursunovning vazifasidan ozod qilinib, ushbu lavozimni vaqtincha bajaruvchi etib Normat Tursunov tayinlangani ma’lum qilingan edi.
Yig‘ilishda ta’kidlanishicha, viloyat hokimi Q.Tursunov sog‘ligi davolanish talab etilganligi sababli, o‘z arizasiga muvofiq vazifasidan ozod etilgan.
Eslatib o‘tamiz, yig‘ilishda Prezident Administratsiyasi rahbari Z.Nizomiddinov, Bosh vazir birinchi o‘rinbosari A.Ramatov, viloyat hokimi o‘rinbosarlari, viloyat, shahar va tumanlar sektorlar rahbarlari, xalq deputatlari Navoiy viloyati Kengashi deputatlari, Senat a’zolari, viloyat boshqarma va tashkilotlari rahbarlari hamda ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etishgan.