Chirchiqda harbiylar oʻrtasida “Dog biatlon” musobaqasi bo‘lib o‘tdi
4-may kunidan boshlab Mudofaa vazirligi mutaxassis va xizmat itlarini tayyorlash markazida Qurolli Kuchlar tarkibiga kiruvchi vazirlik va idoralar oʻrtasida "Dog biatlon" musobaqasi boʻlib oʻtdi.
9-may Xotira va qadrlash kuniga bagʻishlangan mazkur musobaqada Mudofaa, Ichki ishlar va Favqulodda vaziyatlar vazirliklari, Davlat xavsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari, Milliy gvardiya hamda Davlat bojxona qoʻmitasi jamoalari oʻz xizmat itlari bilan ishtirok etdi.
Yakuniy natijalarga koʻra, umumjamoa hisobida III oʻrin Milliy gvardiya Qoʻriqlash xizmati, IIV Qorovul qoʻshinlari, DXX “Burgut-1” jamoalariga nasib qilgan boʻlsa, II oʻrinni IIV terma jamoasi egalladi. Qurolli Kuchlar tarkibiga kiruvchi vazirlik va idoralar oʻrtasida oʻtkazilgan “Dog biatlon” musobaqasida Mudofaa vazirligining erkaklar va ayollar jamoalari mutlaq gʻoliblikni qoʻlga kiritib, oʻtgan yilgi natijasini takrorladi.
Shuningdek, musobaqada “Dog biatloni yakka tartibda yugurish”, “300 metrli toʻsiqlardan xizmat itlari bilan oʻtish”, “Gʻalabaga boʻlgan kuchli irodasi uchun”, “Dog biatloni 3200 metr masofaga yakka tartibda yugurish”, “Dog biatlon estafetasi” kabi qator nominatsiyalar boʻyicha ham gʻoliblar aniqlandi. Quvonarli jihati shundaki, barcha nominatsiyalarning faxrli oʻrinlarni Mudofaa vazirligi vakillari qoʻlga kiritdi.
Musobaqaning tantanali taqdirlash marosimida Mudofaa vaziri general-leytenant Bahodir Qurbonov bevosita ishtirok etib, gʻoliblarga diplom, kubok va qimmatbaho sovgʻalarni topshirdi.