Olimpiada chempionidan qiyin, ammo ishonchli gʻalaba!
Lift promotions oʻzining 2-turnirini oʻtkazdi.
2-dekabr oqshomida Humo arenada Lift promotions promouterlik kompaniyasi oʻzining navbatdagi turnirini oʻtkazdi.
Ushbu kechadan jami 10 ta jang oʻrin oldi.
Asosiy kardda Mujibillo Tursunov final yoʻllanmasi uchun Shohruhbek Kenjayevga qarshi chiqdi. Jang 2-raunnda nihoyasiga yetdi, sababiki, Shohruhbek jiddiy jarohat oldi va uning murabbiylari jangni toʻxtatishga majbur boʻldi. Shu tariqa Mujibillo turnir finaliga yoʻl oldi. Soʻnggi bosqichda uni qozogʻistonlik Dilshat Nurim kutib turadi.
Kechaning "co main event"ida esa armanistonlik Ovanes Bachkov raqibi meksikalik Gonsales Barrasaga qarshi ringga chiqib muddatidan oldin gʻalaba qozondi va Intercontinental WBA kamari uchun muhim reyting ochkosiga ega chiqdi.
Turnirning markaziy jangida esa Olimpiada oʻyinlari chempioni Fazliddin Gʻoyibnazarov raqibi Jamshidbek Karimovga qarshi ringga koʻtarildi. 10 raundga muljallangan jang shuddatlarga boy holda toʻliq boʻldi va unda Fazliddin Gʻoyibnazarov ochkolar hisobiga koʻra gʻalaba qozondi.