“Ҳамма тўй билан, бўри қўй билан”. Россия Украинага кенг кўламли зарбалар берди
Россия федерацияси қуролли кучлари сўнгги бир кун ичида Краснолиман йўналишидаги Украина ҳарбийларининг 160 та нишонига зарбалар берди. Бу ҳақда, “Марказ” қўшинлари гуруҳининг матбуот маркази бошлиғи Александр Савчук маълум қилган.
Унинг сўзларига кўра, кураш давомида рус аскарлари Украина Қуролли кучларининг (ВСУ) 30 га яқин ҳудудларига бундан ташқари, Украина қўшинларининг 67-механизациялашган бригадасига ҳужум қилган.
Савчук тегишли жанглар Серебрян ўрмончилиги ҳудудида содир бўлганлигини айтган. Шу билан бирга, РФ қуролли кучлари авиация ва артиллерия кўмагида ҳужумга ўтган.
“Краснолиман йўналишида “Марказ” қўшинлари гуруҳининг бўлинмалари Украинанинг 160 та нишонига қарши ўқ уздилар” – дея қўшимча қилган Савчук.
Бундан ташқари, ушбу гуруҳ аъзолари Украина қўшинларининг иккита қўмондонлик-кузатув пунктларига ҳужум қилишган. Савчукнинг таъкидлашича, объектларга бомбардимончи авиация ёрдамида зарбалар берилган.
Украина – Россия
Ҳужумда тахминан 70 та ракета ва 450 та дрондан фойдаланилгани қайд этилмоқда.