Bahodir Jalolov Ostonada jang qiladi
Joriy yilning 5-aprel kunida Qozog‘istonning Ostona shahrida Top Rank promouterlik kompaniyasi tomonidan professional boks oqshomi o‘tkaziladi.
Turnir doirasida superog‘ir vazn toifasidagi o‘zbekistonlik charm qo‘lqop ustasi Bahodir Jalolov ukrainalik Igor Shevadzutskiy, yarim yengil vazndagi bokschi Otabek Xolmatov esa filippinlik Jeyson Kanoyga qarshi ringga ko‘tariladi.
Ma’lumot uchun, Bahodir Jalolov professional boksdagi faoliyati davomida hozirga qadar 14 ta jang o‘tkazib, ularning barchasida muddatidan avval g‘alaba qozongan. Otabek Xolmatov faoliyati davomida 13 ta jang o‘tkazib, 12 g‘alaba va 1 mag‘lubiyat qayd etgan. U so‘nggi jangini o‘tgan yilning mart oyida vakant bo‘lib turgan WBA kamari uchun Raymond Fordga qarshi o‘tkazib, 12-raund yakunlanishiga bir necha soniya qolganda alamli tarzda imkoniyatni boy bergan edi.