“Titanik” filmidagi muvaffaqiyatdan so‘ng, aktrisa 2020-yilda “Bayram uchun juftlik” filmidagi kabi ona rollarida paydo bo‘ldi.
4. Titanik kapitani - Bernard Xill
Актёры, сыгравшие в фильме "Титаник" спустя 24 года
“Titanik” filmidagi rolidan keyin Bernard Xill “Chayonlar cherkovi”da Filos rolini o‘ynadi. Xillning eng esda qolarli roli “Uzuklar hukmdori: Ikki minora” va “Uzuklar hukmdori: Qirolning qaytishi” filmlarida qirol Teoden roli bo‘lgan. U 11 ta “Oskar”ni qo‘lga kiritgan bir nechta filmlarda suratga tushgan yagona aktyordir.
5. Jek Douson - Leonardo Di Kaprio
Aktyor 1993-yilda, Jonni Depp bilan “Gilbert Greyp nima yeydi” filmida suratga tushganida mashhur bo‘lgan. Bu uning birinchi marta “Oskar” va “Oltin globus” mukofotlariga nomzod bo‘lishi edi. 2016-yilda esa 5 ta nominatsiyadan so‘ng, “Omon qolgan” filmidagi roli uchun ham “Oskar”ni qo‘lga kiritdi.
6. Margaret Braun - Keti Beyts
“Titanik” filmi chiqishidan oldin ham Keti Beyts juda qiziqarli va isteэdodli aktrisa sifatida tanilgan edi. 1991-yilda “Misery” filmidagi roli unga “Oskar” mukofotini qo‘lga kiritdi. U saraton kasalligidan ham aziyat chekdi, ammo tuzalib ketdi va hozir saraton bo‘yicha tadqiqotlar olib borishda yordam bermoqda.