Bu penalti seni orzuingni barbod etganini o‘ylash qiyin – Markinyos
Jahon chempionatining chorak finalida Braziliya terma jamoasi Xorvatiya termasi bilan penaltilar seriyasigacha bordi. Yakunda, 5 karra chempionlar turnir bilan xayrlashdi. Janubiy Amerikaliklarning birinchi penaltisini Rodrigo, so‘nggisini Markinyos amalga oshira olmadi. Jamoa yetakchisi Neymar  ular bilan suhbatlashib, keyin uni ijtimoiy tarmoqlarga joyladi.
“Yaxshimisan, do‘stim? Aytmoqchimanki, seni muxlisingman. Penalti sen haqingdagi fikrimni o‘zgartirmaydi. Men sen bilan abadiy birgaman va sen buni bilasiz”, – dedi Markinyosga.
“Men asta-sekin o‘zimga kelyapman, lekin vaqt meni yanada yaxshilaydi. Xabar uchun tashakkur. Sen ajoyibsan. Penalti seni orzuingni barbod etganini o‘ylash qiyin”, dedi Markinyos.
Shuningdek, Neymar Rodrigoga hammasi yaxshiligi aytgan va uni maqtagan. PSJ futbolchisi Rodrigoga bo‘lgan voqeadan keyin, yanada kuchliroq bo‘la olishini tilagan. Rodrigo Neymarning bu so‘zlaridan xursandligini bildirdi hamda xato zarbasi uchun uzr so‘radi.