Gollivud yulduzlari haqidagi ko‘pchilik bilmaydigan faktlar
Merilin Monro duduq bo‘lgan
Dunyoga nom taratgan aktrisa ko‘rinishidan hech qanday nuqsonsiz ko‘rinadi. Ammo Merilin Monro kichkinaligida duduqlana boshlagan. Kattalar uni nutq terapevtiga olib borishmagan, shuning uchun u duduqligicha katta bo‘lgan. Uzoq vaqt davomida Merilin shon-shuhrat yo‘lida devor bo‘lib turgan nutqidagi nuqsoni bilan kurashgan. Bir aqlli nutq terapevti unga so‘zlarni hirqiroq talaffuz qilishni va maxsus nafas olish texnikasini o‘rgatadi. Bu usul nafaqat aktrisaga duduqlanishidan xalos bo‘lishga yordam berdi, balki unga erkin so‘zlashish imkonini beradi.
Jon Hamm oddiy texnik bo‘lgan
Jon Xamm katta kinodagi yutuqlaridan oldin seriallarni suratga olishda ishlagan, lekin aktyor sifatida emas. Hamm texnik holatlarga mas’ul edi. Shuningdek, kadr uchun rekvizitlar tayyorlash bilan shug‘ullangan.
Anjelina Joli o‘z joniga qasd qilmoqchi bo‘lgan
Anjelina Joli yoshligida ko‘pgina kamsitishlarga uchragan. Shu sababli doim yonida pichoqcha olib yurgan. U 9 yoshga kirganda dafn marosimini o‘tkazishga qiziqqani uchun ota-onasi uni psixoterapevt suhbatiga olib boradi. Sinfdagi kamsitilishlar oqibatida Joli 11 yoshida qo‘lini kesib o‘z joniga qasd qilmoqchi bo‘ladi. Yaxshiyamki u ruhiy stresslarni yengib o‘tishga kuch topgan. Bo‘lmasa Gollivud shunday sohibjamol aktrisadan bebahra qolgan bo‘lardi.