“Ocean Art 2023” tanlovida g‘olib bo‘lgan fotosuratlar e’lon qilindi
O‘tgan yilgi "Ocean Art" tanlovi g‘oliblarining ajoyib suv osti fotosuratlarini ko‘rib zavrlanish mumkin.
Har yili o‘tkaziladigan “Okean sanʼati” suv osti fotosuratlari tanlovining g‘olib va ​​sovrindorlari eʼlon qilindi. Suliman Alatiqiyning suv ostidagi primati "Eng yaxshi ekspozitsiya" va "Eng yaxshi portret" nominatsiyalarida g‘olib bo‘ldi. Rasmda dengiz mahsulotlarini qidirishga ketayotgan sinomolgus makaka tasvirlangan.
2023-yilgi tanlov uchun tasvirlarni yaratishda sunʼiy intellektdan foydalanishni taqiqlovchi yangi qoidalar qo‘shildi. G‘oliblar 90 ta davlatdan kelgan minglab arizalar orasidan 14 ta nominatsiya bo‘yicha tanlab olindi va ular 120 000 AQSh dollaridan ko‘proq mablag‘ olishdi. Biz sizga 11 g‘olibning suratlarini ulashamiz.
Har bir turkumdagi eng yaxshi kadrlar:
Qisqichbaqa yeyuvchi makaka
"Водный примат"
"Keng burchak"
Bunk Buddies
Suliman Alatiki bu nominatsiyada g‘olib bo‘lib, Riga spratlaridan to‘g‘ridan-to‘g‘ri Roka Partida orolining suv osti muhitida oq akulalarning tor yashash sharoitlarini hujjatlashtirgan.
“Makro”