Maktab direktorlari va o‘rinbosarlarining oylik ish haqi 2 barobarga oshiriladi
2025-2026-o‘quv yilidan boshlab maktab va maktabgacha ta’lim muassasalari direktorlari, maktab direktori o‘rinbosarlarining ish haqi miqdorlari oshiriladi.
Shuningdek, 2026-yildan boshlab maktab direktorlari va ularning o‘rinbosarlariga faoliyat samaradorligi natijalariga ko‘ra qo‘shimcha ustamalar joriy etilishi rejalashtirilmoqda.
Bundan tashqari, Maktabgacha va maktab ta’limi tizimidagi boshqaruv xodimlarining lavozim maoshlariga uzoq muddat ishlaganligi uchun har oylik ustama hamda boshqa qo‘shimcha to‘lovlar to‘lanishi yo‘lga qo‘yiladi.
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining ta’kidlashicha, maktab direktorlarining oylik maoshi 20 foizgacha oshiriladi. Agar ular “Direktorlar maktabidan” o‘tsa, oylik maoshlari yana 50 foizga oshirilishi hisobiga ularning maoshini ikki barobar oshirishga erishiladi.