Zelenskiy: “Putin tez orada vafot etadi”
Ukraina prezidenti Zelenskiy jurnalistlar bilan Rossiya rahbari Vladimir Putinning maqsadlari va qo‘rquvlari haqida teleefirda gaplashar ekan, u tez orada vafot etishini aytdi.
“U qo‘rqadigan ikkinchi narsa – kuchini yo‘qotish. Bu, shuningdek, jamiyatning barqarorligiga bog‘liq, lekin uning yillariga ham bog‘liq — u tez orada vafot etadi, bu haqiqat va u tugaydi”, – degan Zelenskiy Eurovision News jurnalistlari guruhiga bergan intervyusida.
Nega u 72 yoshli Putinning “tez orada” o‘lishiga ishonadi, buni tushuntirmagan. Suhbatning umumiy mazmuni va undagi ushbu iboraning o‘rni Zelenskiy yaqin kelajakni nazarda tutmaganligini ko‘rsatadi.
Ukraina prezidenti Putinning qo‘rqishiga ishongan savolga javob berib, dushmanining yaqinlashib kelayotgan o‘limi haqida gapirgan. Zelenskiy dastlab Putin ko‘plab omillar tufayli Rossiya jamiyatining beqarorlashuvidan qo‘rqadi deb taxmin qilgan va keyin yuqoridagi iborani aytgan.