16–17-yanvar kunlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zolarini saylash bo‘yicha qo‘shma majlislar bo‘lib o‘tdi.
Ularda quyidagilari Oliy Majli Senati a’zolari etib saylandi:
Qoraqalpog‘iston Respublikasi
1.Muso Yerniyazov— Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi raisi
2.Guliston Annaqilicheva — “Qoraqalpog‘iston adabiyoti” gazetasi bosh muharriri
3.Oral Ataniyazova — Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Nukus filiali direktori
4.Abad Daniyarov — O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Qoraqalpog‘iston Respublikasi kengashi raisi
5.Botir Matmuratov — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi qo‘mita raisi
6.Sharof Usnatdinov — “Nuroniy” jamg‘armasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi rahbari
Andijon viloyati
1. Abdurahmonov Shuhratbek Qo‘shaqbayevich — Andijon viloyati hokimi.
2. Alimov Ravshanbek Azadbekovich — O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining MDH davlatlari bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i.
3. Gʻaniyeva Matluba Mahamajanovna — Andijon tumani Orol mahalla fuqarolar yig‘ini raisi.
4. Iminov Odiljon Karimovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisining o‘rinbosari.
5. Madumarov Tolibjon Abdumalikovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari.
6. Gʻaniyev Akrom To‘lqinovich — “Nil-granit” mas’uliyati cheklangan jamiyati ishlab chiqarish bo‘yicha direktor o‘rinbosari.
Buxoro viloyati
1. O‘ktam Isoyevich Barnoyev — Buxoro viloyati hokimi
2. Abera Amanovna Huseynova — Respublika “Oila” ilmiy- amaliy tadqiqot markazining Buxoro viloyati boshqarmasi boshlig‘i
3. Nurmuxamed Nurullayevich Achilov — Olot tumanidagi «Parvoz Humo Ravnaq Trans» MChJ ta’sischisi
4. Erkin Fayziyevich — Gadoyev Moliya vazirligi departamenti direktorining birinchi o‘rinbosari
5. Murtazo Ahmedovich Rahmatov — “Buxoro Kotton Tekstil Klaster” paxta-to‘qimachilik klasteri ta’sischisi
6. Shuhrat Asqarovich Cho‘lliyev — Oliy Majlisi Senatining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisining o‘rinbosari
Jizzax viloyati
1.Ergash Saliyev — Jizzax viloyat hokimi
2.Nazira Muxtorova — Viloyat hokimi o‘rinbosari — viloyat xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
3.Xolida Alimova — Viloyat bolalar ko‘p tarmoqli shifoxonasi Bosh vrachi
4.Nusratullo Pardayev — Kasaba uyushmalari viloyat kengashi raisi
5.Risqul Siddiqov — Don va dukkakli ekinlar ilmiy-tadqiqot institutining Gʻallaorol ilmiy-tajriba stansiyasi direktori
6.Sanobar Suyarova —“Umid” maktab-internati direktori.
Navoiy viloyati
1. Tursunov Kobul Beknazarovich, Navoiyviloyati hokimi;
2. Xodjayev Jamshid Baxtiyorovich, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyati Kengashi raisi;
3. Tulekova Ziba Tolibekovna, Tomdi tumani hokimi o‘rinbosari, Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi;
4. Sharipov Baxodir Mavlonovich, “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisi;
5. Orziyeva Dilbar Adizovna, Navoiy shahar “Mehribonlik uyi” direktori;
6. Fayziyev Ulug‘bek Ganiyevich, Navoiy shahri “Zarafshon Golden Grup” mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi.
Namangan viloyati
1.Bozorov Xayrullo — Namangan viloyati hokimi
2.AbdullaxonovNosirbek— Namangan shahridagi “Anamed” diagnostika markazi rahbari
3.Dobrix Anna — Namangan shahridagi “Iftixor kiyim sanoat” MChJ rahbari
4.Najmiddinov Ikromxon — O‘zbekiston Faxriylarini qo‘llab quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi viloyat bo‘limi raisi
5.Parpiyev Mahmudjon — “Namangan haqiqati”viloyat gazetasi bosh muharriri
6.Umarov Baxtiyor — “Istiqlol tekstil dizayn” MChJ direktori.
Samarqand viloyati
1.Erkinjon Turdimov — Samarqand viloyati hokimi
2.Rustam Xolmurodov — Samarqand davlat universiteti rektori
3.Gavhar Alimova — viloyat hokimining o‘rinbosari — xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
4.Hasan Normurodov — “Nuroniy” jamg‘armasi Samarqand viloyat bo‘limi raisi, O‘zbekiston Qahramoni
5.Farmon Toshev — “Zarafshon“ va “Samarkandskiy vestnik“ gazetalari birlashgan tahririyati bosh muharriri
6.Shavkat Jalolov — “Agromir group” direktorlar assosiasiyasi Kengashi raisi.
Sirdaryo viloyati
1. Mirzayev Gʻofurjon Gʻaniyevich — Sirdaryo viloyati hokimi.
2. Ortiqboyeva Hayotxon — O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Sirdaryo viloyati bo‘limirahbari.
3. Tuychiyev Anvar Mirzaaxmedovich — Fuqarolarni o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha Sirdaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari.
4. Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich — Mirzaobod tumanidagi “BEK Cluster” mas’uliyati cheklangan jamiyati qo‘shma korxonasi bosh direktori.
5. Boqiyev Farhod Esanovich — O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administrasiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikasiyalar agentligining Sirdaryo viloyati boshqarmasi boshlig‘i.
6. O‘rolova Dilfuza Jumanovna — Sirdaryo viloyati hokimi o‘rinbosari, viloyat xotin-qizlar qo‘mitasi raisi.
Surxondaryo viloyati
1. Bobolov To‘ra Abdiyevich, Surxondaryo viloyati hokimi.
2. Bo‘tayeva Baxtigul Abdurahmatovna, Qiziriq tumanidagi 17- umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori.
3. Qodirov Bahodir To‘xtayevich, “Surxon sanoat qurilish” kompaniyasi boshqaruvi raisi.
4. Sanginov Abdug‘ani Abdurahmonovich, “O‘zbekgidroenergiya” AJ boshqaruvi raisi.
5. Soatov Arziqul Chorshanbiyevich, FO‘O‘BOFMB Surxondaryo viloyati kengashi raisining keksalar va faxriylar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari.
6. Toshqulov Abduqodir Hamidovich, Termiz davlat universiteti rektori.
Toshkent viloyati
1. Xolmatov Rustam Qurbonnazarovich — Toshkent viloyati hokimi
2. Xursanov Abdullo Xalmuradovich — Olmaliq kon-metallurgiya kombinati AJ boshqaruvi raisi—Bosh direktori
3. Toirov Maxmudjon (Mahmud Toir) —O‘zbekiston yozuvchilari uyushmasi Toshkent viloyati bo‘limi rahbari, O‘zbekiston xalq shoiri
4. Nizamxodjayev Zayniddin Maxamatovich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi raisi
5. Burxanov Kutbidin Nukritdinovich — O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi yuristlar malakasini oshirish markazi direktori
6. Kadirxanova Malika Akbarovna — “Tadbirkor ayol” uyushmasining Toshkent viloyati bo‘limi raisi
Farg‘ona viloyati:
1. Shuhrat Madaminovich Gʻaniyev — Farg‘ona viloyati hokimi
2. Lola Ne’matovna Murotova — “Nurli Obod” fermer xo‘jaligi rahbari, O‘zbekiston Qahramoni
3. Robaxon Anvarovna Mahmudova — O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farg‘ona viloyati Xalq qabulxonasimudiri
4. Ibrohimjon Ashiraliyevich Sultonov — “Ibrohimjon gilamlari” xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari
5. Topvoldi Xoldorov — O‘zbekiston faxriylari faoliyatini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi
6. Enaxon Siddiqova — O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi
Xorazm viloyati:
1. Ermanov Farxod Urazboyevich — Xorazm viloyati hokimi
2. Durdiyeva Gavhar Salayevna —O‘zR Fanlar akademiyasi mintaqaviy bo‘limi – Xorazm Ma’mun akademiyasi ilmiy ishlar bo‘yicha rais muovini
3. Kurbanov Ravshanbek Davletovich — Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya markazi aksiyadorlik jamiyati direktori
4. Sadullayeva Faraxat Aminovna — “Urganch milliy tikuvchilik” oilaviy korxonasi rahbari
5. Tajiyev Baxadir Sadullayevich— O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari qo‘mitasi raisi
6. Sharipov Umarbek Kuronbayevich — Urganch tumani “Tillo domor” xususiy korxonasi rahbari
Qashqadaryo viloyati
1. Mirzayev Zoyir Toirovich – Qashqadaryo viloyati hokimi;
2. Irkayev Abduraxim Pandjiyevich – Qarshi davlat universiteti milliy g‘oya va ma’naviyat asoslari kafedrasi dosyenti;
3. Fozilov Xurshid Gʻayratovich – Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya markazi Qarshi filiali direktori;
4. Eshmatova Feruza Farxodovna – Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo masalalari Qo‘mitasi raisi o‘rinbosari.
5. Shamsiyev Shermat Jo‘raqulovich – “Muborak gazni qayta ishlash zavodi” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori;
6. Kurbanov Ilxam Uzakovich – “Amu-Qashqadaryo” ITXB boshlig‘i;
Toshkent shahri
1. Jahongir Artikxodjayev — Toshkent shahar hokimi
2. Tanzila Norboyeva — O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senat Raisi
3. Dilorom Toshmuhammedova — “Oila” ilmiy-amaliy markazi direktori
4. Rustam Kalonov — “Nuroniy” jamg‘armasi Toshkent shahar Kengashi raisi
5. Azamat Ziyo — O‘zFA Tarix instituti direktori
6. Shomansur Sagdullayev — O‘zFA O‘simlik moddalari kimyosi instituti direktori
O‘zbekiston va jahonda ro‘y berayotgan eng so‘nggi voqea-hodisalar, sport, shou-biznes, madaniyat, informatsion texnologiyalar va ilm-fan yangiliklaridan doimo xabardor bo‘ling!
O‘zbekiston va jahonda ro‘y berayotgan eng so‘nggi voqea-hodisalar, sport, shou-biznes, madaniyat, informatsion texnologiyalar va ilm-fan yangiliklaridan doimo xabardor bo‘ling!