Такаббурлик Бурак Ўзчивитга қимматга тушди
Энг машҳур турк актёри ҳисобланган Бурак Ўзчивит муаммоларга дуч келди. Актёрнинг муваффақиятли кино карераси ҳам унга жанжаллардан қочишга ёрдам бермади. Улардан бири натижасида Ўзчивитнинг обрўсига путур етди. Иш судгача борган.
“Муҳташам юз йил” сериали юлдузи кўп бора такаббурликда айбланган. Актёр мухлислар билан дўстона муносабатда бўлмаган ва суратга тушишдан, дастхат беришдан бош тортган. Охир-оқибат такаббурлик Ўзчивитга муаммо олиб келди.
Ўтган йилнинг ноябр ойида “Вақф: Усмон” сериалини суратга олишда иштирок этган бир неча ходимлар санъаткор устидан судга мурожаат қилган. Жабрланганларнинг сўзларига кўра, актёр ўзини тажовузкор тутган, одобсизларча ҳақорат қилган ва зўравонлик билан таҳдид қилган.
Актёр тўрт йилга қамалиши мумкин эди, бироқ суд прокурорнинг талабини рад этди ва Озчивит кичик жарима билан қутулишга муваффақ бўлди. Жараён давомида мухлислар ўзларининг севимли актёрига бўлган қизиқишларини сезиларли даражада йўқотишди.