Тwitter Тhreads ишга туширилгани учун Меta компаниясини судга беришни режалаштирмоқда
Тwitter Мeta корпорациясини Тwitter'га рақобатчи сифатида кўриладиган Тhreads янги ижтимоий тармоғини ишга туширгани учун судга бериши мумкин. Бу ҳақда Semafor портали хабар берди.
Таъкидланишича, 6 июль куни янги онлайн-платформа ишга туширилганидан кўп ўтмай, Тwitter вакили Қуинн Эмануель адвокати Алекс Спиро Мeta бош директори Марк Цукербергга корпорацияни ўзининг янги маҳсулотида Тwitter'нинг интеллектуал мулкидан фойдаланганликда айблаб мактуб йўллади.
Хусусан, Спиронинг маълум қилишича, компания ўтган йили Илон Маск томонидан сотиб олинганидан кейин компаниядаги қисқартиришлар пайтида Мeta ҳали ҳам тижорат сири бўлган маълумотларга эга бўлган ўнлаб Тwitter ходимларини ишчи сифатида ўзига ёллаган.
“Тwitter ўзининг интеллектуал мулк ҳуқуқларини қатъий таъминлаш ниятида ва Меta'дан Тwitter'нинг тижорат сири бўлган ҳар қандай маълумотдан фойдаланишни тўхтатиш учун зудлик билан чоралар кўришни талаб қилади”, дейилади мактубда.