Antikorrupsiya agentligi direktoriga yangi o‘rinbosar tayinlandi
Dilshod Rahimov Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati xabar berdi.
2019-yildan buyon shu kungacha Dilshod Rahimov Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan edi. 2023-yil 17-oktyabr kuni adliya katta maslahatchisi Shamsiddin Sohibnazarov ushbu lavozimni egalladi.
Prokuratura organlaridagi ish faoliyatini 2010-yilda Bosh prokuratura huzuridagi Departamentda boshlab, Departament organlarida turli lavozimlarda, 2012-yildan Bosh prokuratura bo‘lim prokurori, katta prokurori, boshqarma katta prokurori, boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari, boshqarma boshlig‘i, Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Isroil AQSh tovarlari uchun bojxona to‘lovlarini olmaydigan bo‘ldi
Bu haqda Anadolu agentligi xabar berdi.