Parij Olimpiadasida sovrindor bo‘lgan Mudofaa vazirligi harbiy xizmatchilari  taqdirlandi
“Parij-2024” o‘yinlarida muvaffaqiyatli ishtirok etgan Mudofaa vazirligi harbiy xizmatchilari  taqdirlandi. Xususan:
- Mudofaa vazirligi Oliy sport natijalarini rivojlantirish markazi sportchisi leytenant Diyora Keldiyorovaga muddatidan oldin navbatdagi “katta leytenant” harbiy unvoni va “To‘maris” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
- Mudofaa vazirligi Oliy sport natijalarini rivojlantirish markazi sportchisi kichik serjant Ulug‘bek Rashitov boshlang‘ich ofitserlik “leytenant” harbiy unvoni bilan taqdirlandi.
- Mudofaa vazirligi Oliy sport natijalarini rivojlantirish markazi sport bo‘limi sportchisi kichik serjant Svetlana Osipovaga boshlang‘ich ofitserlik “leytenant” harbiy unvoni va “To‘maris” ko‘krak nishoni topshirildi.
- Mudofaa vazirligi Oliy sport natijalarini rivojlantirish markazi sport bo‘limi sportchisi – oddiy askar Turdibekova Sitora Shavkat qizi “To‘maris” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
- Shuningdek, Oliy sport natijalarini rivojlantirish markazi o‘qituvchi treneri – Qurolli Kuchlar xizmatchisi Xan Pavel Afanasyevich ikki xonali uy bilan taqdirlandi.