Ўзбекистонда ҳаво ҳарорати 25 даражагача кўтарилиши кутилмоқда. Бу ҳақда “Ўзгидромет” хабар берди.
Прогнозларга кўра, 16—17 февраль кунлари Ўзбекистон бўйича баъзи жойларда ёмғир ёғади, фақат шимоли-ғарбий ҳудудларда ёғингарчилик кутилмайди. Ҳарорат асосан кундузи 15-20 даража илиқ бўлади. Республиканинг айрим жойларига туман тушиши мумкин. 18—20 февраль кунлари республика ҳудуди бўйича ёғингарчилик кутилмайди. Кундуз кунлари ҳаво 20-25 даража илиққача исийди. Кечалари ҳарорат 7-12 даража илиқ атрофида бўлади.
Республика бўйича баъзи жойларда шамол тезлиги 13-18 метр/секундгача кучаяди, айрим жойларда баъзида 23-23 м/с.гача кучайиши мумкин.
Тоғолди ва тоғли ҳудудлар 16—18 февраль кунлари вақти-вақти билан ёғингарчилик бўлади, сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Тоғларда қор кўчиши хавфи бор.
Тошкент шаҳрида 16 февраль куни кундузи вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Ҳарорат 17-19 даража илиқ бўлади. 17 февралда кечаси ва эрталаб ёмғир ёғади, туман тушиши мумкин. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Ҳарорат 15-17 даража илиқ бўлади. 18—20 февралда ёғингарчилик кутилмайди. Ҳарорат асосан кечалари 9-12 даража илиқ, кундуз кунлари 22-25 даража илиқ бўлади.