AQShda o‘zbekistonlik erkak qotillikda gumonlanib hibsga olindi
Joriy yilning 7-iyul kuni AQShning Illinoys shtati Neypervil shahri tergovchilari 55 yoshli, asli o‘zbekistonlik bo‘lgan 1969-yilda tug‘ilgan Z. Qudratovni qotillik ishi bo‘yicha hibsga olish uchun order berishgan.
Aytilishicha, 2024-yil 6-iyul kuni ertalab Z. Qudratov hamda bir uyda, lekin boshqa qavatda yashovchi sobiq rafiqasi o‘rtasida janjal kelib chiqqan. O‘zaro janjal chog‘ida Z. Qudratov qo‘lidagi pichoq bilan sobiq rafiqasiga ko‘p marta pichoq urgani aytilmoqda.
Mazkur hodisani Neypervil politsiyasiga ushbu juftlikning qizi xabar bergan va politsiya pichoqbozlik sodir bo‘lganidan ko‘p o‘tmay voqea joyiga yetib kelgan. Jabrlanuvchi mahalliy kasalxonaga yetkazilgan va u yerda kasalxona xodimlari tomonidan vafot etgani ma’lum qilingan.
Dastlabki tekshiruvlardan so‘ng, Neypervil politsiyasi Qudratovni qo‘lga olgan va u ayblov e’lon qilingandan so‘ng Uill okrugi qamoqxonasiga olib ketilgan.