Rossiyaga ketgan o‘zbekistonlik baxtsiz hodisaga uchradi
Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi axborot xizmati xabar berishicha, Rossiya viloyati Sankt-Peterburg shahriga ishlash uchun ketgan o‘zbekistonlik erkak baxtsiz hodisaga uchragan.
Ma’lum qilinishicha, Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Rossiyadagi vakillari Tyumendagi “CZ GK SBK”, “Shveynaya fabrika Zapadno-Sibirskaya Manufaktura”, “Stalmost” korxonalari rahbariyati va bu yerda ishlayotgan yurtdoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazgan.
Joriy yil Sankt-Peterburg shahriga ishlash uchun borgan o‘zbekistonlik erkak baxtsiz hodisaga uchrab, tibbiy tez yordam mashinasida “Gorodskaya Mariinskaya bolnitsa” shifoxonasiga yotqizilgan.
Natijada fuqaro moliyaviy qiyin ahvolda qolib, Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Sankt-Peterburgdagi vakilligiga murojaat qiladi. Fuqaro tibbiy guruh nazorati ostida, yotiq holatda Sankt-Peterburg – Toshkent aviareysi orqali vatanga qaytarildi.