NASA ва Украина космик агентлиги ҳамкорлик шартномасини имзолади
NASA ва Украина космик агентлиги Вашингтонда келгусида ҳамкорлик қилиш тўғрисида шартнома имзолади. Бу ҳақда Украинанинг АҚШдаги элчиси Оксана Маркарова Facebook'даги саҳифасида маълум қилди.
"Бундай илҳомлантирувчи соҳада яна бир ижобий натижа – коинот. Бугун Вашингтонда NASA штаб-квартирасида NASA ва Украина Давлат космик агентлиги ўртасида Қўшма баёнотни имзолаш маросими бўлиб ўтди", дейилади хабарда.
Дипломатнинг сўзларига кўра, NASA маъмурияти Билл Нелсон ва Украина Давлат фуқаро авиацияси қўмитаси раиси ўринбосари Владимир Михеев Иқтисодиёт вазири ўринбосари Игор Фоменко билан биргаликда мамлакатнинг ракета-космик саноати учун янги имкониятлар ҳамда Украина ва Қўшма Штатлар ўртасида тинч коинот, алоқа, навигация, шунингдек, Халқаро космик станция лойиҳалари ва бошқа соҳаларда ҳамкорликни кенгайтириш сари яна бир қадам ташлади.