Isroil jangchilari ishg‘ol qilingan joylardan ketishmoqda
Isroil armiyasi 10 kunlik ishg‘oldan so‘ng juma kuni G‘azodagi Al-Shifa kasalxonasini tark etishdan oldin ko‘p muhim kommunal va inshootlarni vayron qildi.
Isroil armiyasi G‘azo sektoridagi falastinliklar uchun asosiy tibbiy muassasa bo‘lib xizmat qilgan majmuani tark etishdan oldin binolar va elektr generatorlarini, shuningdek, kislorod nasoslari va tibbiy asboblar kabi hayotiy tibbiy asbob-uskunalarni vayron qilgan, deya xabar berdi Turkiyaning Anadolu axborot agentligi.
Xabarga ko‘ra, Isroil armiyasi 10 kun davomida Al-Shifa kasalxonasini ishg‘ol qilib, G‘azoga hujumlar oqibatida yaralangan bemorlar, yaradorlar, shifokorlar, tibbiyot xodimlarni muassasadan haydab chiqargan.
Shuningdek, Isroil armiyasi Al-Shifa kasalxonasini tashlab chiqib ketishdan oldin muhim kommunal obyektlarni, elektr generatorlarini hamda kislorod nasoslari va tibbiy asboblarni vayron qilgani aytilgan.