50 дан зиёд халқаро танловлар ғолиби бўлган “Зулфиячи” қиздан тенгдошларига тавсиялар
Бугунги қаҳрамонимиз Шоҳида Юсупова. У ендигина 22 ёш бўлишига қарамасдан Aмерика, Ҳиндистон, Миср, Туркия, Руминия, Италия, Бангладеш ва Aфрика каби кўплаб давлатларда ўтказилган Халқаро танловлар ғолибаси ҳамда Зулфия мукофоти соҳибасидир.
Шоҳида дунёга машҳур Ҳарвард университетининг “Леадершип: Cреатинг Публиc Валуе” курси ва Берлин Халқаро Бизнес ва менежмент институтининг “Маркетинг ва коммуникациялар” йўналиши бўйича курсини муваффаққиятли тамомлаган. У айни дамда Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университетининг битирувчиси ҳисобланади.
Ҳозирги кунда ўзбек, турк ва инглиз тилларида бадиий таржималар билан ҳам шуғулланади. Бир қанча давлатлар халқаро фондларининг ёш елчиси сифатида фаолият юритаётган Шоҳида ёш ижодкорларнинг ижодий ишларини ҳам дунёнинг турли давлатларида нашр қилинишида ёрдам бериб келмоқда. Ҳозирги кунда 20 га яқин давлатлар билан ҳамкорликда иш олиб боради.