Россияда ўзбекистонлик йигит ЙТҲга учраб, оғир тан жароҳати олди
Татаристон Республикаси ҳудудида содир бўлган йўл-транспорт ҳодисасида оғир тан жароҳати олган фуқаро ватанга қайтарилди. Бу ҳақда “Дунё” АА хабар берди.
Қайд этилишича, жорий йилнинг 1 сентябрь куни Татаристон Республикаси ҳудудидан ўтувчи Азнакаево–Алметевск трассасида Ўзбекистон фуқаролари иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлган.
Ушбу ҳодиса оқибатида Ўзбекистон фуқароси Т.Ж. оғир тан жароҳати олган ва у зудлик билан Алметевск туманлараро кўп тармоқли шифохонасига ётқизилган.
Беморнинг онаси ўғлини Ўзбекистонга олиб кетиш учун молиявий кўмак сўраб Бош консулхонага расман мурожаат қилган. Ўзбекистон дипломатлари жабрланган ўзбекистонликка барча турдаги консуллик-ҳуқуқий ва амалий ёрдам кўрсатган.
Хусусан, шифокорлар ва бошқа идоралар билан зарур учрашувлар ўтказилган ҳамда ҳолат доимий назоратга олинган.
Шунингдек, мазкур ариза асосида Бош консулхона ходимлари томонидан беморни мамлакатга қайтариш учун зарур ҳужжатларни тайёрлаш ишлари амалга оширилган.
Натижада йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида оғир тан жароҳати олган Т.Ж. ва унинг онаси 26 сентябрь куни ватанга қайтарилган.