Россияга кетган ўзбекистонлик бахтсиз ҳодисага учради
Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги ахборот хизмати хабар беришича, Россия вилояти Санкт-Петербург шаҳрига ишлаш учун кетган ўзбекистонлик эркак бахтсиз ҳодисага учраган.
Маълум қилинишича, Ташқи меҳнат миграцияси агентлигининг Россиядаги вакиллари Тюмендаги “CЗ GK СБК”, “Швейная фабрика Западно-Сибирская Мануфактура”, “Сталмост” корхоналари раҳбарияти ва бу ерда ишлаётган юртдошлар билан учрашувлар ўтказган.
Жорий йил Санкт-Петербург шаҳрига ишлаш учун борган ўзбекистонлик эркак бахтсиз ҳодисага учраб, тиббий тез ёрдам машинасида “Городская Мариинская больница” шифохонасига ётқизилган.
Натижада фуқаро молиявий қийин аҳволда қолиб, Ташқи меҳнат миграцияси агентлигининг Санкт-Петербургдаги вакиллигига мурожаат қилади. Фуқаро тиббий гуруҳ назорати остида, ётиқ ҳолатда Санкт-Петербург – Тошкент авиарейси орқали ватанга қайтарилди.