Isroil va Misr harbiylari o‘rtasida Rafah nazorat punktida otishma sodir bo‘ldi
Isroil mudofaa armiyasi (IDF) va Misr harbiylari o‘rtasida 27-may kuni Rafah nazorat-o‘tkazish punktida (KPP) o‘q otish sodir bo‘ldi. Bu haqda ikki davlat armiyalari matbuot xizmati xabar berdi.
“Dushanba kuni Misr chegarasida otishma sodir bo‘lgan. Ushbu voqea misrliklar bilan ko‘rib chiqilmoqda va muhokama qilinmoqda”, – deyiladi xabarda.
Shu bilan birga, Misr armiyasi otishma natijasida halok bo‘lgan chegarachilardan biri haqida xabar bergan. Qohira voqeada Isroilni aybladi. Rasmiylarning aytishicha, Isroil askarlari otishma boshlagan.
Isroil, o‘z navbatida, Misr askarlari Isroil armiyasi askarlarini olib ketayotgan yuk mashinasiga o‘t ochganini da’vo qilgan va isroilliklar javob o‘qi uzishganini aytgan.
Isroil matbuotiga ko‘ra, Isroil va Misr davlatlar o‘rtasida inqiroz bo‘lishini istamaydi va hodisa yuzasidan birgalikda tergov olib boradi.