“Xiaomi” Андроид 14 операцион системасидан воз кечди
“Xiaomi” баъзи смартфонлар учун янгиланиш жадвалига ўзгартиришлар киритди. Шундай қилиб, компания вакиллари 6 та машҳур моделлар учун 22 сентябрдан бошлаб MIUI интерфейсининг бета версияларини ишлаб чиқишни тўхтатилишини эълон қилишди. Эндиликда смартфонлар янги функцияларни олмайди, лекин яна бир йил давомида хавфсизлик янгиланишларини қабул қилишда давом этади.
Қуйидаги моделлар айнан шундай ўзгаришларга учрайди:
“Xiaomi 11”
“Xiaomi 11 Pro”
“Xiaomi 11 Ultra”
“Redmi K40S”
“Redmi Note 11T Pro”
“Redmi Note 11T Pro+”
Яна бир муҳим ўзгариш замонавийроқ қурилмалар билан боғлиқ бўлиб, улар учун MIUI’нинг бета-версияларини ишлаб чиқиш вақтинча тўхтатилади:
“Xiaomi 13 Ultra”
“Xiaomi 13 Pro”
“Xiaomi 13”
“Xiaomi MIX Fold 3”
“Xiaomi MIX Fold 2”
“Redmi K60 Pro”
“Redmi K60”
Қайд этиш мумкин, MIUI бу Хиаоми ишлаб чиқарувчиси томонидан фақат смартфон ва тегишли алоқа қурилмалари учун ишлаб чиқилган ва қўллаб-қувватланадиган мобил фойдаланувчи интерфейси. MIUI Android'нинг “Android Open Source Project” (AOSP) версиясига асосланган ва “Xiaomi” томонидан яратилган бошқа операцион тизимлар учун асос бўлиб хизмат қилади.