$
10803.97 UZS
-14.03
136.82 UZS
-0.87
12194.44 UZS
-15.84
18° Kechasi

Prezident bir guruh harbiy xizmatchilarni mukofotladi

22:55 / 13.01.2022

Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston Qurolli kuchlari tashkil etilganining 30 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilanharbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida farmon imzoladi.

Mamlakat mudofaa qudratini mustahkamlash, Qurolli kuchlar jangovar salohiyatini yuksaltirish, Vatan mustaqilligi, davlat xavfsizligi va chegaralar daxlsizligin asrash, professional milliy armiyani shakllantirish, harbiy xizmat nufuzini oshirishdagi katta xizmatlari, jamiyatda tinchlik va barqarorlikni, xalq osoyishtaligini saqlash, fuqarolarning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasidagi ibratli faoliyati, sharafli va muqaddas burchini bajarishda mardlik va jasorat ko‘rsatgani, yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, yuqori mahoratga ega kadrlarni tayyorlashga qo‘shgan munosib hissasi uchun quyidagilar mukofotlandi:

II darajali “Shon – sharaf” ordeni bilan

Batirov Xasan Arzudinovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari qo‘mondoni
Kaxarov Rashid Djamalovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Rustambayev Mirzayusup Xakimovich – O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti boshlig‘i

“Mardlik” ordeni bilan

Azizov Ulug‘bek Uktamovich – Amir Temur nomidagi O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Akademiyasi boshlig‘i
Gafurov Sherzod Murodovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Dadaboyev Xomidjon Vosijonovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Ixtisoslashtirilgan o‘quv markazi boshlig‘i
Imamov Azam Xusainovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Kuldashev Abdulla Xamidullayevich – O‘zbekiston Respublikasi favqulodda vaziyatlar vazirining birinchi o‘rinbosari
Kurbanov Bunyod Mavlonovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandirining o‘rinbosari
Otajonov Baxtiyor Yo‘ldoshevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi boshqarmasi boshlig‘i
Raxmankulov Elmurod Baykuziyevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri
Rozumov Ravshanbek Adambayevich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari brigada komandiri
Ro‘ziyev Baxodir Xusenovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Saliyev Mutalibdjon Obidjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi raisining o‘rinbosari
Safarov Murodjon Kamolovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Umarov Ferdavs Axtamovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Xamdamov Xusanboy Muxtorovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri
Shadibekov Kobil Adilovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar Qo‘riqlash boshqarmasi boshlig‘i
Shadibekov Ulugbek Islambek o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Havo hujumidan mudofaa qo‘shinlari va Harbiy havo kuchlari qo‘mondonining o‘rinbosari
Yallaqayev Zokir Yusupovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Bosh shtabi bosh boshqarmasi katta inspektori

“Do‘stlik” ordeni bilan

Abdullayev Shuxratjon Abdirayimovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondonining o‘rinbosari
Atamuxamedov Akbar Xamidovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari ashula va raqs ansambli boshlig‘ining o‘rinbosari
Baybekov Ravil Abubakirovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Bosh shtabi bo‘lim boshlig‘i
Nazarov Aziz Xabibullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Nam Vladislav Ruslanovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Bosh shtabi boshqarma boshlig‘i
Tadjiyeva Alesya Sergeyevna — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Tankachev Vladimir Nikolayevich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Xaytullayeva Alla Raxmatullayevna — Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi harbiy safarbarlik bo‘limi katta inspektori
Shakirov Muxtarjon Abdisaliyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi huzuridagi “G‘alaba bog‘i” yodgorlik majmuasi boshlig‘ining o‘rinbosari – “Shon — sharaf” davlat muzeyi direktori

II darajali “Salomatlik” ordeni bilan

Boliyev Zokirjon Abdaxatovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali bo‘linmasi boshlig‘i
Jo‘rayev Lazizjon Inomovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy sanatoriysi boshlig‘i
Imomaliyev Murotali Yo‘ldashevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Sanitariya – epidemiologiya nazorat markazi shifokori
Mamatov Ulugbek Aktamovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug harbiy gospitali boshlig‘i
Tashtemirov Xaliyar Yunusovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy — tibbiy komissiyasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Eshkuvatov Komil Ruziboyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Tibbiy ta’minot boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

“Jasorat” medali bilan

Abdullajonov Murodjon Solijonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri
Abdulloyev Rustam Rajabovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Abduxalilov Asadbek Dilmurod o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh patruli
Jiyemuratov Niyetbay Turganbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism qorovul boshlig‘i
Joldasbayev Ruslanbek Medetbay uli — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Jontemirov Farrux To‘lqinovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batalyon komandirining birinchi o‘rinbosari
Jo‘raboyev Xusanboy Adxamovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona viloyati Qo‘riqlash boshqarmasi Qo‘shtepa tumani qo‘riqlash bo‘limi guruh safdor — xodimi
Ibragimov Ziyodali Farmon o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari
Islomov Furqat Abdusaidovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Qazaqbayev Jamalatdin Vorazimbetovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism post boshlig‘i
Layloqov Ixtiyor Boymurodovich — Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi guruh komandirining o‘rinbosari
Mamatmuratov Xusniddin Xo‘shbaqovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Mengliyev Eldor G‘ulom o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Nazarov Ismailjon Anvarjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Nurmurodov Rustam Pirmamatovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism bo‘lim boshlig‘i
Obidov Botir Qodirjonovich — Namangan viloyati Chortoq tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Primkulov Mamarajab Keldibek o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batareyasi komandiri

Rasulov Adxam Mamaraximovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Tilovov Orifjon Allaberdiyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
Tolipov Odiljon Baxranovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
Toshboyev Mansur Tursunbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Samarqand viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy qism guruh mutaxassisi
Toshmirzayev Nurillo Abdullo o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Tursunov Anvar Xamitovich — Toshkent viloyati Bojxona boshqarmasi chegara bojxona posti inspektori
Hamdamov Alisher O‘ktamovich(marhum) — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Buxoro viloyati Qo‘riqlash boshqarmasi Qorovulbozor tumani qo‘riqlash bo‘limi safdor — xodimi
Hasanov Diyorjon Zokir o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari
Xoldorov Luqmon Zokirovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
Xusanov Xasan Alisherovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Shaisayev Islom Rustamovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Toifalangan obyektlarni qo‘riqlash qo‘shinlari qo‘mondonining o‘rinbosari
Shokirov Sadriddin Sa’dulloyevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari
Esanov Akbar Jabborovich(marhum) — Surxondaryo viloyati Termiz shahar ichki ishlar bo‘limi vzvod komandiri

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Abdullayev Komiljon Karimovich — Farg‘ona viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Uchko‘prik tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i
Abdullayev Shavkatjon Maxmudillayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
Allabergenova Nilufar Anvarovna — Toshkent shahri Yakkasaroy tumani prokurori
Akbarov Shavkat Uktamovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘i
Axbutayev Zafar Baxtiyorovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Surxondaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Begmatov Zarifjon Orifovich — O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Respublika qutqaruv markazi instruktor — qutqaruvchi g‘avvosi
Bobomurodov Nurmurod Elmurodovich — Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi otryad komandiri
Bozarmirzayev Maxamadjon Bekmirzayevich — Namangan harbiy prokurorining o‘rinbosari
Bozorov Ergash Xayrilloyevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari harbiy qism qorovul boshlig‘i
Botirov Movlonjon Mirzayevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari harbiy qism qorovul boshlig‘i
Fulomjonov Zafarbek Fulomjonovich — Andijon viloyati Bo‘ston tumani prokurori
Djaparov Rasuljon Kamiljanovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Bosh shtabi bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Jumabayev Baxadir Maratovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism bo‘linma boshlig‘i
Zaripov Marat Zavdyatovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Bosh shtabi bosh boshqarmasi bo‘lim boshlig‘ining o‘rinbosari
Ziyayev Ulug‘bek Murodullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Ismatov Behzodjon Axadjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Farg‘ona “Temurbeklar maktabi” harbiy — akademik litseyi direktorining birinchi o‘rinbosari
Kamoliddinov Shoxrux Burxoniddin o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism otryad komandiri
Kayumov Erkinjon Ganiyevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi “Dinamo” jismoniy tarbiya — sport jamiyati o‘quv — sport bo‘limi boshlig‘i
Qodirov Umid Abduxamidovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Kosbayev Ilyar Joldasbayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi qidiruv va qutqaruv guruhi instruktor — qutqaruvchisi

Qosimov Shuxratbek Zokirovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism bo‘lim katta texnigi
Kuchkarov Adxamjon Umaraliyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Maxsus avariya — tiklash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Lakota Vyacheslav Aleksandrovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism bo‘lim boshlig‘i
Mallabayeva Zilola Mirpulatovna — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent viloyati Qo‘riqlash boshqarmasi guruh bosh yuriskonsulti
Mamayusupov Sarvar Dexkanovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonining o‘rinbosari
Mirzaliyeva Muxabbat Maxamadjonovna — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati “Temurbeklar maktabi” harbiy — akademik litseyi psixologi
Mukimov Zaxid Abduraximovich — Toshkent shahri Uchtepa tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori
Muratov Saitakmal Saitakbarovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi direktorining o‘rinbosari
Musayev Tursunali Ergashevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax viloyati Qo‘riqlash boshqarmasi G‘allaorol tumani qo‘riqlash bo‘limi otryad komandiri
Musoyev Olim Sayfiyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi markaziy bazasi boshlig‘ining o‘rinbosari
Mustafakulov Farxod Toxirovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug boshqaruv apparati xizmat boshlig‘i
Muxsinov Sharif Muxamedovich — Buxoro viloyati prokurorining katta yordamchisi
Naziriddinov G‘ulomnazir Maxmudovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi boshqarma katta inspektori
Nurayev Asadulla Abdullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi markaz boshlig‘i
Nuratdinov Muratbay Abdullayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi prokurorining katta yordamchisi
Nurmuradov Umid Asatovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug boshqaruv apparati xizmat boshlig‘i
Radjapov Xaydar Mirzayevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi “Termiz” xalqaro aeroportida xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha alohida batalyoni guruh komandiri
Raximov Abdurasul Abdiraximovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Raximov Muxammadali Rustamboyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
Ro‘ziyev Uchqun Xolboyevich — O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining sudyasi
Rustamov Ayubjon Raximovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondonining o‘rinbosari
Saydanov Maxammadjon Maribjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining o‘rinbosari
Saparniyazov Xamdam Sabirovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Suyarov Kuvan Temirtoshevich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
To‘ychiyev Zayliddin Unarboyevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona mintaqaviy o‘quv markazi boshlig‘i
To‘lashev Ilxom Sharifovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri
Usmanov Ismoilxon Maxsimovich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi “Farg‘ona” xalqaro aeroportida xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha alohida batalyoni guruh komandiri
Usmonov Xoliyor Tlavovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Xamzina Damira Zaynurovna — Toshkent viloyati O‘rta Chirchiq tumani prokurorining katta yordamchisi
Xojanazarov Amankeldi Orinbayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumani ichki ishlar bo‘limi bo‘linma boshlig‘i
Xolmurzayev Shuxrat Safarovich — Samarqand viloyati Urgut tumani prokurori
Xudayberganova Dilorom Zafarovna — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi bo‘lim boshlig‘i
Xusanov Qobuljon Nigmatullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa sanoati bo‘yicha davlat qo‘mitasi bosh mutaxassisi

Erbo‘tayev Ilyos Karimovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Sirdaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘i
Ergashev Vosidjon Yokubovich — O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining Bojxona instituti boshlig‘i
Yuldoshev Akmal Hamidovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi bosh boshqarmasi boshqarma boshlig‘i

“Shuhrat” medali bilan

Abdigaliyev Kazbek Abdijamil uli — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism bo‘lim boshlig‘i
Abduvaxidov Aziz Raxmatullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Navoiy viloyati bo‘yicha portlovchi uskunalarni zararsizlantirish bo‘yicha maxsus otryadi bosh mutaxassisi
Abdullayev Shuxratjon Raximovich — Namangan viloyati prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i
Abdullayeva Ziyodaxon Bannopovna — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh texnik — nazoratchisi
Aynabekov Kanat Xalbayevich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
Axmedov Ikrom Izatillo o‘g‘li — O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy xizmatchisi
Babajanov Zafar Polvannazirovich — O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Markaziy ashula va raqs ansambli boshlig‘i
Baxronov Sanjarbek Muxtorovich — Navoiy harbiy prokuraturasi tergovchisi
Dyakin Aleksandr Anatolyevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism shtabi boshlig‘ining o‘rinbosari
Jurayev Tursinali Zaribbayevich — Namangan viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Chust tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i
Kadirov Umar Xalikovich — Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul — post xizmati batalyoni komandiri
Kurbonov Utkir Kalandarovich — O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi yong‘in xavfsizligini ta’minlashni tashkil etish markazi bo‘lim boshlig‘ining o‘rinbosari
Qushnazarov Xursandbek Rashidovich — Xorazm viloyati Bojxona boshqarmasi muhim ishlar bo‘yicha katta tezkor vakili
Marxanov Olim Axmatxanovich — O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi ixtisoslashtirilgan muhandislik — texnik batalyoni qutqaruvchi — haydovchisi
Movlonov Abdurasul Raxmonovich — O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘riqlash bosh boshqarmasi boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari
Namazov Ziyodulla Yuldashevich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri
Nizomov Xursandbek Tolibjonovich — Andijon viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi yong‘in — qutqaruv otryadi yo‘riqchi — qutqaruvchisi
Nuriddinov Faxriddin Nuriddinovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism chilangar — ta’mirlovchisi
Nurmatov Tursunali Raximdjonovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri
Sarmanov Baxtiyar Danakulovich — Sirdaryo viloyati prokuraturasi bo‘lim prokuror — kriminalisti
Tursunov Sobirjon Murodovich — Qashqadaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Qarshi tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i
Umirzakov Dilshod Davronovich — Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul — post xizmati batalyoni bo‘linma komandiri
Umirov Jasur Xayrullayevich — O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi yong‘in xavfsizligini ta’minlashni tashkil etish markazi inspektori
Xasanov Sherzodbek Xamidjon o‘g‘li — Farg‘ona viloyati Bojxona boshqarmasi chegara bojxona posti katta tezkor vakili
Xodjamuratova Gulnora Tursunbayevna — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi “Vatanparvar” birlashgan tahririyati bo‘lim boshlig‘i
Xushvaktov Xusan Abdurashidovich — Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasi chegara bojxona posti katta inspektori
Shodiyev Alijon Qudratovich — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi “Urganch” xalqaro aeroportida xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha alohida batalyoni komandiri
Yuldashev Jasurbek Maxamatovich — O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik – muhandislik bilim yurti sikl boshlig‘i


O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev


O‘zbekiston