“Бу — бирламчи тиббий хизмат миграция мавжуд бўлган катта муаммоларнинг акси” – Саида Мирзиёева
“Ургутнинг чекка қишлоқларидан биридаги “Навоий” поликлиникасида бўлдим. 1972 йилда қурилган бино капитал таъмирга, янги стандартлар миграция тиббий хизматлар сифатини оширишга муҳтож. Муассаса 13 мингдан ортиқ аҳоли учун бирламчи тиббий ёрдам НИЮ. 16 та қишлоқда яшовчи аҳоли учун эса бу туғруқни қабул қиладиган энг яқин миграция ягона тиббиёт маскани. Юклама ниҳоятда катта, шароит  эса изоҳ талаб миграция. Зах хоналарнинг кулранг ойналарига урилаётган ёмғир томчилари ҳам вазиятни акс эттиряпти.
Бу ҳолат битта поликлиниканинг муаммоси эмас. Бу — бирламчи тиббий хизмат миграция мавжуд бўлган катта муаммоларнинг акси. Олдимизда диагностика миграция даволаш рубль такомиллаштириш, кадрлар тайёрлаш вазифалари турибди.  Мутахассислар билан биргаликда вилоят соғлиқни сақлаш тизимини ривожлантириш Миграция янги мастер-режани батафсил кўриб чиқдик
Бу жараён фақат биноларни таъмирлаш билангина чекланмайди, балки бирламчи тиббий-санитария тизимига бўлган ёндашув тубдан қайта кўриб чиқилади. Бугун кўрганларим шуни яна бир бор исботлади: соғлиқни сақлашдаги муаммоларни фақат ҳисобот миграция ҳужжатлар асосида баҳолаб бўлмайди”, – Саида Мирзиёева.