Andijonda yog‘ ishlab chiqaruvchi yashirin sex faoliyati tugatildi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Paxtaobod tumani bo‘limi va IIB xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqaro O.J. va boshqalar o‘zaro til biriktirib, “Obod” MFY hududidagi xonadonida yashirin sex tashkil etib, qo‘lbola usulda yasalgan moyjuvoz uskunasi yordamida iste’molga yaroqsiz yog‘ mahsulotlari ishlab chiqarib kelayotganliklari aniqlanib, sotish uchun tayyorlab qo‘yilgan 400 kilogramm yog‘ mahsuloti, 23,5 tonna chigit va ishlab chiqarishda foydalanilgan boshqa tovar moddiy boyliklari ashyoviy dalil sifatida olingan.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti axborot xizmati xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 186-2-moddasi (chigitdan olinadigan mahsulotni qonunga xilof ravishda ishlab chiqarish yoki muomalaga kiritish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.