Бир нафар аёлни Туркияга фоҳишаликка юбораётганлар қўлга олинди. Бу ҳақда Ички ишлар вазирлиги хабар берди.
Маълум қилинишича, Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси Одам савдосига қарши курашиш бўлинмаси ходимлари томонидан олинган тезкор маълумотга асосан тадбир ўтказилган.
Андижон шаҳри “Ҳунарманд” маҳалласида яшовчи аёл Фарғона тумани “Ўрта қишлоқ” маҳалласида яшовчи таниши билан ўзаро жиноий тил бириктирган. Улар Қўштепа туманида яшовчи аёлни мўмай даромад топишга қизиқтириб, ундан шаҳвоний мақсадларида фойдаланишни кўзлаб, Туркиянинг Анқара шаҳрига боришига кўндиради.
Жорий йилнинг 16 февраль куни эса Тошкент-Анқара йўналишидаги авиарейсга электрон авиабилет олиб беради. Шу куни ички ишлар органлари тезкор ходимлари томонидан жабрланувчи Анқарага учмоқчи бўлганда тўхтатиб қолинган.
Билдирилишича, мазкур ҳолат юзасидан юқоридаги шахсларга нисбатан жиноят кодексининг 135-моддаси (одам савдоси) 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.