Tennis. Medvedev va Nadal “Australian Open”ning chorak finaliga yoʻl oldi
Dunyoning ikkinchi raqamli raketka ustasi, rossiyalik tennischi Daniil Medvedev Avstraliya ochiq chempionatining toʻrtinchi davra bellashuvida gʻalaba qozondi va chorak finalga yoʻl oldi.
Medvedevning ushbu bosqichdagi raqibi ATP reytingida 70-oʻrinni egallab turgan AQSH vakili Maksim Kressi boʻldi.
Dastlabki ikki setda Daniil, uchinchisida esa Kressi ustun keldi. Ammo toʻrtinchi setni oʻz foydasiga hal qilgan rossiyalik tennischi 6:2, 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 7:5 hisobida zafar quchdi. Qarama-qarshilik 3 soat 27 daqiqa davom etdi.
Shuningdek, “Katta Dubulgʻa” turkumiga kiruvchi turnirlarning 20 karra gʻolibi, ispaniyalik Rafael Nadal esa fransiyalik Adrian Mannarinoni 7:6 (16:14), 6:2, 6:2 hisobida taslim qildi va 2 soat 41 daqiqa davom etgan uchrashuvni oʻz foydasiga hal qildi.
Yarim finalga chiqish uchun Medvedev kanadalik Feliks Oje-Alyassim, Nadal esa boshqa bir kanadalik Denis Shapovalovga qarshi kortga chiqadi.
Eslatib oʻtamiz, mavsumning ilk “Katta Dubulgʻa” musobaqasi joriy yilning 30-yanvar kuni yakunlanadi.