O‘zbekistonda “Disney”ning Markaziy Osiyodagi vakolatxonasini ochish rejalashtirilmoqda
Bugun, 19-dekabr kuni Prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva “The Walt Disney Company” kompaniyasining vitse-prezidenti “Emmi” mukofotining 7 karra sovrindori Hayma Vashington bilan uchrashdi.
“Gollivud mutaxassislari bilan hamkorlikda animatorlar, rejissyorlar va ssenariynavislarning yangi avlodini tayyorlamoqchimiz. Janob Vashington mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarga qiziqish bildirdi hamda barcha tashabbuslarimizni qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanini aytdi”, — deya ma’lum qilgan Mirziyoyeva o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida.
Uchrashuv davomida O‘zbekistonda “Disney”ning Markaziy Osiyodagi vakolatxonasini ochish va kontenti to‘liq o‘zbek tilidagi telekanal tashkil etish kabi masalalar muhokama qilindi.
Muhim loyihalar qatorida xalqaro kompaniyalar uchun imtiyozli sharoitlar yaratiladigan “Cinema Park” kreativ parkini tashkil etish, shuningdek, kelgusida mintaqa turizmi uchun yangi drayverga aylanadigan “Disneyland” tematik bog‘ini barpo etish g‘oyasi ham bor.